Rüyada MEDİNE Görmek

   Rüyada Medine görmek, mutluluk, huzur, başarı, sağlık, uzun ömür, bol kazanç, hayır, iyilik ve de güzellik anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin günahlarının affolacağına, tövbelerinin Allah katında karşılık göreceğine, hayallerinin bir bir gerçekleşeceğine, hayatının tabiri caizse adeta cennete döneceğine işaret eder. Rüya sahibinin başının sıkıştığı her anda Allah’ın kendisine yardım edeceğine ve mutlaka bir kapı açacağına yorulur.


Rüyada Medinenin Görülmesi
Rüyada MEDİNE Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada MEDİNE Görmek Rüya Tabirleri


Rüyada Medine’yi Görmek
   Rüyada Medine’yi görmek de tıpkı Medine görmek gibi açıklanır ve rüyayı gören kişinin şansının ve bahtının hep açık olacağına, işinin gücünün rast gideceğine, yaşamı boyunca yaratanın kendisiyle birlikte olacağına ve onu hiç darda bırakmayacağına alamet eder.

Rüyada Medine-i Münevvere Görmek
   Rüyayı gören kişinin hayırlı bir hayat yaşayacağına, şükredeceğine, buna karşılık iyilik ve güzellik göreceğine, Allah’ın lütuflarından bolca nasipleneceğine, hastalıkla, musibetle, kötülükle ve zorlukla da karşılaşmayacağına rivayet edilir.

Rüyada Medine’ye Gitmek

   Rüya sahibinin tüm şanssızlığını, kısmetsizliğini, üzüntüsünü, derdini, kederini ve sorunlarını geride bırakacağına, artık güzel ve kolay bir hayata kavuşacağına, çarelere ulaşacağına, etrafına güzel insanların dolacağına, başarılarının ve mutluluğunun da daimi kalacağına işaret eder.

Rüyada Medine Hurması Görmek
   Rüyayı gören kişinin ticaret hayatına atılacağına, rakipsiz hale geleceğine, variyeti ile herkesi kıskandıracağına ve kendisine imreneceğine alamet eder. Rüya sahibinin her hedefinin, beklentisinin ve amacının gerçekleşeceğine bu sayede ideallerini yerine getirme fırsatı elde edeceğine, sahip olacağı hayattan da memnun olacağına rivayet edilir.

Rüyada Medine Şehri Görmek
   Rüyayı gören kişinin içinin ferahlamasına vesile olacak hayırlı ve uğurlu gelişmelerle karşılaşacağına, müjdeli ve güzel haberler alacağına, sevineceğine, rahatlayacağına, hayata karşı bakışının değişeceğine, bu değişimin kendisine yenilik getireceğine delalet eder. Muradına ermeye, dileklerini gerçekleştirmeye ve iyilik bulmaya tabir edilir.

Diyanet Rüya Tabiri :
   Hz. Peygamber (a.s.)'ın kabrinin bulunduğu Medine-i Münevvere'yi rüyada görmek her zaman için hayra vesiledir. Bir kimsenin rüyasında Medine-i Münevvere'nin kapılarının birisi önünde veya Hücre-i Saadet'in kapısı önünde durup tövbe ettiğini görmesi; o kimsenin tövbesinin kabul edileceğine delaletle tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında Hz. Peygamber (a.s.)'in kabrinden nur çıktığını görmesi; o kimsenin dini yönden şerefinin artacağına, kişinin rüyasında Kabr-i Şerif ile Minber-i Şerif arasında bulunduğunu görmesi; 0 kimsenin cennet ehlinden olacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında Kabr-i Şerifi kendi evinde görmesi; o kişinin Hz. Peygamber (a.s.)'in şefaatine nail olacağına, kişinin rüyada Hücre-i Şerifi süpürdüğünü görmesi; o kimsenin dünya ve ahirette mutlu olacağına, kişinin rüyasında Hücre-i Şerifi yıkadığını görmesi o kimsenin bütün dualarının kabul olacağına, kişinin rüyasında Hücre-i Saadet'e arkasını dönerek oturduğunu görmesi; o kimsenin sünneti terk ettiğine yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında Medine-i Münevvere'ye doğru gittiğini görmesi; o kimsenin hidayete doğru yol aldığına, kişinin rüyasında haremin minberinde hutbe okuduğunu veya orada okunan hutbeyi dinlediğini görmesi; o kimsenin Hz. Peygamber (a.s.)'in sünnetlerine ve vasiyetlerine uyduğuna işaret eder. Rüyanızda haremde namaz kıldığınızı görmeniz; sevabınızın çokluğuna ve cennet kapılarının size açılacağına yorumlanır.

İhya Rüya Tabirleri :
   Peygamberimizin (s.a.v.) aydınlık şehri olan Medine'yi görmek yahut oraya girmek, din ve dünya ile ilgili birçok hayır ve iyiliklerin meydana gelmesine; Medine'yi görmek güzel geçime, emniyet ve güvene, rahmet ve mağfirete, üzüntüden ve diğer sıkıntılı durumlardan kurtuluşa, Medine, bir yere göç eden insan için orada hayır ve berekete nail olmaya, Kendini Mescid-i Nebevi'nin kapısında yahut Hücre-i Saadet'in önünde görmek tövbe etmeye delalet eder.

Seyyid Süleyman :
   Medine din ve dünya hayatı için hayırdır. Harem-i Nebi'de bulunmak, selamet ve berekettir. Harem-i Şerif'in kapıları önünde veya Hücre-i Saadet'in kapısı önünde durup tevbe eden; istiğfar etmeye muvaffak olur. Hz. Peygamber Efendimizin kabirlerinden nur yükseldiğini görmek; büyük hayır ve şereftir. O'nun mübarek kabirleriyle, minber arasında durmak; Cennet ehlinden olmaya işarettir. Buralarda yakışıksız bir şey görmek, iyi değildir.
Kabr-i Nebi'yi evinde gören, şefaate mazhar olur. Buraları süpürmek, yıkamak; iki cihanda mes'ut olmaya delalettir. Hücre-i Saadete arkasını dönüp oturan, sünnetten uzaklaşır. Burada ağlayan, şefaate nail olur. Çok sevinir. Hz. Peygamberimiz (S.A.V.)in sahabelerinden birinin kabrini ziyaret ettiğini gören, O'na tabi olur.

Cafer-i Sadık :
   Emniyet, rahmet, selamet, mağfiret, güzel rızk, Cennet, doğru yol, Medine-i Münevvere'ye gitmek üzere yolda olduğunu gören, hidayet bulur. Haremde oturmak, hutbe dinlemek, namaz kılmak; daima büyük sevaba ve hayra delalet eder. Haremeynden birinde komşu olduğunu görenin, ibadeti devamlı olur.
Benzer Aramalar; rüyada mescidi nebevide olmak rüyada medineye gittiğini görmek rüyada yeşil kubbeyi görmek rüyada medinede namaz kılmak rüyada ravzayı mutahharayı görmek ne demek rüyada medinede bulunmak rüyada medine sokaklarını görmek rüyada medineye gitmek için hazırlanmak rüyamda gördüm nedir ne demek demektir ne anlama gelir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2018 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi