Rüyada SANCAK Görmek

   Rüyada sancak görmek, rüyayı gören kişinin çok şahsiyetli bir kimse olacağına, devletin en yüksek mercilerinde önemli görevleri ifa edeceğine, maddi anlamda mücadelelerinin karşılığını alacağına, çalışmalarının takdir edileceğine, yüzünü güleceğine, elinin döneceğine ve hayattan tüm beklediklerinin gerçekleşeceğine alamet eder. Rüya sahibi çok önemli makamlarda ve sınırsız yetkilere sahip olacak demektir.


Rüyada Sancağın Görülmesi

Rüyada SANCAK Görmek ne demektir?Rüya tabiri nedir?


Rüyada SANCAK Görmek Rüya Tabirleri


Rüyada Sancak Tutmak
   Rüyayı gören kişinin önemli ve güzel şeylere ön ayak olacak kadar imkan ve söz sahibi olacağı anlamına gelirken bir diğer yandan da kesin olarak elde edilecek ve kalıcı olacak başarıya ve zafere delalet eder. Rüya sahibinin gerek bilgi ve becerisiyle, gerekse gücüyle herkesten çok önde olacağına ve iyi olan şeylere aracılık edeceğine yorulur.

Rüyada Sancak Almak
   Rüyayı gören kişinin hedeflerini tutturacağına, istediği makama geleceğine, arzularına, dileklerine ve de hayallerine kavuşacağına, kafaya koyduklarını yapma imkanına sahip olacağına ve yaşamdan beklentilerini elde edeceğine rivayet edilir.

Rüyada Sancak Taşıdığını Görmek
   Rüyada sancak taşıdığını görmek de tıpkı sancak tutmak gibi tabir edilir. Rüyayı gören kişinin çevresi geniş, maddi imkanları tam, bilgili, tahsilli, saygın kimse olacağına, güzel işlere imza atacağına, insanlığa faydası dokunacak şeyler yapacağına ve adını ölümsüz kılmak için çabalayacağına işaret eder.

Rüyada Yeşil Sancak Görmek
   Rüyayı gören kişiye çok iyi gelecek, şifa olacak, kalıcı değerler katacak, yolunu açacak, sıkıntılarının bitmesine, acılarının dinmesine vesile olacak değişiklikler yapacağına delalet eder. Rüya sahibinin rahata ermesine, ferahlık ve kolaylık bulmasına, keyfe ve ağız tadına kavuşmasına vesile olacak gelişmelerin meydana geleceğine tabir edilir.

Rüyada Bayrak Görmek

   Rüyayı gören kişinin hayatının en verimli ve en bereketli dönemini yaşayacağına, geleceği için kayda değer girişimlerde bulunacağına ve sayısız fırsatlar elde edeceğine delalet eder.

Diyanet Rüya Tabiri :
   Rüyada sancak görülmesi değişik şekillerde tabir olunmaktadır. İbn-i Kesir’in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında elinde sancak olduğunu görmesi; o kimsenin bir yolculuğa çıkacağına, rüyasında büyük bir devlet adamının kendisine bir sancak teslim ettiğini görmesi; sancak yeşil veya beyaz ise; o kimsenin yüksek bir mevkiye geleceğine, şeref ve itibarının artacağına işaret şeklinde yorumlanır. Rüyada sarı sancak görülmesi; hastalığa, kırmızı sancak görülmesi ise şan ve şerefe yorumlanır. Kişinin rüyasında sadece sancak görme si; o kişinin doğruluğuna delalet eder.

İhya Rüya Tabirleri :
   Saygın bir işe ve meşhur bir yöneticiliğe; Sancak alime, öndere, kahraman, yiğit, cömert, salih ve kendine uyulan kimseye; Askeri sancak, kendisine tabi olunan bilgine, yönetici ya da varlıklı kimseye, Kırmızı sancak savaşa, Yeşil sancak hayırlı yolculuğaa, Beyaz sancak yağmura, Siyah sancak ordunun önünde görülürse mutlak zafere, gönderde görülürse az yağışa, Sarı bayrak zayıf ve savaşa hazır olmayan askerlere delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Bayrak.)

Seyyid Süleyman :
   Rüyada sancak görmek; alim, zahit, kahraman, zengin veya halka lider olacak, meziyet sahibi bir insanla yorumlanır. Elinde sancak gören, böyle bir zatla arkadaş olur ve ondan hayır görür. sancağın elden düşmesi, bu tabirin zıddıdır.
Kirmani demiştir ki: Bu rüya; sefere, makam ve itibara delalet eder. Devlet başkanının veya yardımcılarından birinin kendisine bilhassa beyaz yahut yeşil sancak verdiğini gören, bir mertebe ve şerefe nail olur. Sarı sancak, hastalığa işarettir. Siyah sancak; halifeler, kadılar ve hatipler için iyidir. Diğerleri için hayra yorulmaz.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Sancak, kadın için eşe delalettir. Herhangi bir suretle sancak gören kadın, evlenir. Kırmızı sancak; harp, sarı sancak; musibet ve hastalık, yeşil sancak; hayırlı bir sefer, beyaz sancak; bereketli yağmura, siyah sancak ise, kıtlık ve pahalılığa işarettir. Bir rivayete göre, sancak görmek; doğru yola yönelmektir.

Cafer-i Sadık sancak rüyasını şeref, sefer, makam, itibar ve iyi hal ile tabir ediyor.
Benzer Aramalar; rüyada peygamber sancağı görmek rüyada yeşil sancak görmek rüyada yeşil bayrak görmek nedir rüyada bayrak taşımak ne demek rüyada tevhit bayrağı görmek rüyada osmanlı sancağı görmek yuxuda iyne sancaq gormek rüyada bayrak tutmak rüyamda gördüm nedir ne demek demektir ne anlama gelir?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2018 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi