Rüyada TABAK Görmek

   Rüyada tabak görmek kişinin rızkı ve ekmek parası için peşinde koşturduğu işlere delalet eder. Rüya sahibinin hayattaki tüm derdi ve düşüncesi kimseye muhtaç olmadan, alacaklıların kapısına gelmeden ve büyük borçlara girmeden yaşamaktır. Bunun içinde rahat yaşamanın yollarını arar.
   Rüyada tabak gören kişinin öyle çok büyük mevkilerde, büyük işlerde ve çok parada gözü yoktur. Aç gözlü değildir, istediği şey, evinde her gün sıcak bir tas çorbası olması ve karnının doymasıdır. Bu kişi hiçbir zaman harama göz dikmez, haramda gözü olanı da yanında asla barındırmaz. Rüyada tabak görmek rüya sahibinin iyi ve temiz niyetleri sayesinde hayırlı kimselerle karşılaşması ve hayırlı olaylar yaşaması anlamına gelir.

Rüyada Tabağın Görülmesi
Rüyada TABAK Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada TABAK Görmek Rüya Tabirleri


Rüyada Tabak Almak
   Rüya sahibinin peşinde olduğu işin kendi yararına ilerlemesi ve kendisine hayır getirmesi şeklinde tabir edilir. Rüyasında tabak aldığını gören kişi, iş hayatını düzene sokacak, bu sayede de durmuş olan işleri açılacak ve kendisine pek çok hayırlı iş nasip olacaktır.

Rüyada Tabak Kırmak

   Hayal kırıklığı ve keder anlamına gelir. Rüya sahibinin çok istediği bir şey gerçekleşmeyecek ve rüya sahibi büyük bir kalp kırıklığı ve hüsran yaşayacak, bu durumu da uzun süre üzerinden atamayacaktır.

Rüyada Tabak Yıkamak

   Rüya sahibinin hesabını, kitabını iyi yapmaması bu nedenle de kar etmesi gerekirken aksine zarar etmesi anlamına gelir. Rüya sahibi aslında iyi geliri olan kişidir fakat harcamasına dikkat etmediği ve gereksiz yere harcama yaptığı için ilerlemek yerine hep geriye gitmektedir.

Rüyada Tabak Hediye Almak
   Rüya sahibinin çok istediği bir haber alması ya da olmasını çok istediği bir işle ilgili olumlu sonuçlar elde etmesi ve mutlu olması şeklinde ifade edilir. Aynı zamanda kısmet anlamına gelir.


Tiflisi Tabirleri

İmam Cafer Sadık (a.s) :

Rüyada tabak görmenin dört tabiri vardır:

1- Hizmetkar

2- Cariye

3- Hidayet

4- Hayır.

İbn-i Şirin :

Tabak; işini yerli yerinde yapan hizmetkara

Büyük bir tabağa sahip olduğunuzu görmek; güzel bir hizmetkar bulacağınıza

Tabağınızın zayi olduğunu görmek; hizmetkarın görevinden ayrılacağına işarettir.

Kirmani :

Tabağınızın ateşe düştüğünü görmek; hizmetkar veya cariyenizin veba hastalığına yakalanacağına işarettir.

Çağdaş Ulema :

Tabak görmek; bir yemeğe davet edileceğinize

Tabak kırmak; bir yere davet edileceğinize ve bu davette şahsi menfaatler elde edeceğinize

Evde kullanmak üzere yeni tabaklar satın almak; ailenizin genişleyeceğine

Tabakları kirli/ bulaşıklı görmek; ev işleri konusunda endişe edeceğinize

Tabak yıkamak; aşk veya dostlukta uyuma

Çok sayıda tabak kırmak; mutluluğa

Porselen tabak görmek; iyi bir arkadaş edineceğinize işarettir.

Diyanet Rüya Tabirleri :
   Bir kimsenin rüyasında boş bir tabak görmesi; o kimsenin sevinçli ve neşeli günlere kavuşacağına, kişinin rüyasında dolu bir tabak görmesi; o kimsenin içinde bulunduğu senenin bolluk ve bereket içinde geçeceğine delalet eder. Bir kimsenin rüyasında içinde helva bulunan bir tabak görmesi; o kimsenin gayet zengin bir eşle evleneceğine, kişinin rüyasında tabak kırdığını görmesi; o kimsenin keder ve üzüntülerinin artacağına ve işlerinde birtakım aksiliklerle karşı karşıya kalacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında içinde süt dolu bir tabak görmesi; o kişinin bir taraftan kendisine bir hediyenin geleceğine veya iş hayatında herkesin gıpta edeceği bir başarı göstereceğine yorumlanır.

İhya Rüya Tabirleri :
   Yemek ikram ettiği dost yakına, - tabağın değeri kadar- mala, şiddete ya da çekirgeye, Kadın için tabak erkeklerden büyük bir kimseye, erkek için asil bir kadına, Tabağın üzerine örtülen (kapak vb.) sırları gizlemeye, Hastanın evinden çıkan, içinde ne olduğu bilinmeyen ve ağzı kapalı kap (tabak) onun vefatına, Tabakçı, sır saklayan kimseye delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Çanak, Çömlek, Kab, Tencere, Tava.)

Seyyid Süleyman :
   Rüyasında tabak gören, feraha çıkar ve sevinir. Tabağın içinde bir şey varsa, yorum daha kuvvetlidir. Tabağı vermek yahut kırmak; üzüntüye delalet eder. Tabak ayrıca, evin iyi zamanlarında hizmet eden yardımcılara da işaret eder. Tabak bulan, sevinir.

Molla Cami Tabiri :
   Rüyada tabak görmek, çekirgeye, bazen de şiddete işarettir.Kadın için tabak görmek erkeklerden büyük bir kimseye, erkek için de, asil bir kadına işarettir. Eğer tabak mala işaret öderse, o malın değeri uyanıkken o tabağın kıymeti kadardır. Rüyada bir hastanın evinden üstü kapalı bir tabak çıksa ve içinde ne olduğu da bilinmese, o hasta ölür.
Benzer Aramalar; rüyada tabak kırıldığını görmek rüyada tabak satın almak rüyada tabanca görmek ne demek rüyada tabak takımı görmek rüyada tabak hediye almak rüyada porselen tabak satın almak rüyada beyaz tabak görmek rüyada kirli tabak görmek rüyamda gördüm tabiri tabirleri nedir ne demek demektir ne anlama gelir?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2018 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi