Rüyada TAÇ Görmek

   Rüyada taç görmek, şerefe, üne, saygınlığa ve rütbeye işaret eder. Herkese nasip olmayacak kadar özel olan rüyalardan biridir ve rüya sahibinin soylu oluşuna işaret eder. Aileden gelen görgüye, terbiyeye, doğuştan gelen asalete tabir edilir. Bu rüya ileride bir düşünür, din ya da devlet adamı olacağı öngörülen birinin olduğu anlamına gelir. Dinde yeterliliğe ve güzel oluşa, yüksek imana, merhamete ve dini vecibeleri aksatmadan yerine getirmeye işaret eder.

Rüyada TAÇ Görmek Rüya Tabirleri


Rüyada Taç Taktığını Görmek
   Rüyasında taç taktığını gören kişinin, gerçekleşmesini en çok istediği hayalinin ve arzusunun gerçekleştiğini görmesini Allah kendisine nasip edecek demektir.Büyük mutluluk ve sevinç yaşamak anlamına gelir. Rüya sahibi mutlulukların en büyüğünü ve en güzelini tatma şerefine nail olacaktır diye yorumlanır.

Rüyada Taç Toka Görmek
   Rüyada taç toka görmek, hayırlı ve uğurlu olacak, kar getirip herkesi memnun edecek iş ortaklığına delalet eder. Aynı zamanda da gönül ortaklığı yapmaya yani muradını alıp, sevdiğine kavuşmaya yorulur.

Rüyada Taç Almak
   Rüyada taç aldığını görmek, rüya sahibinin çocukluğundan başlayan başarılı çalışmalarına ve hayatı boyunca alacağı yeterlilik belgelerine tabir edilir. Kişi, ileride yüksek ve kaliteli bilgilerle donanmış bir öğretim görevlisi, hukuk ya da bilim insanı olabilir diye değerlendirilir.

Rüyada Tacın Kırıldığını Görmek
   Rüyada tacın kırıldığını görmek, olumlu beklentiler içine girilen işlerden yana büyük hayal kırıklığı yaşamak anlamına gelir. Rüya sahibi garanti gözüyle baktığı işten yana fayda bulamayacak ve hem maddi hem de manevi anlamda çöküş yaşayacak demektir.

Rüyada Taç Mahal’i Görmek
   Rüyasında Taç Mahal’i gören kişinin hayatı bir süre karı da zararı da eşit şekilde devam edecek, hayatında olağan dışı bir gelişme ya da sürpriz yaşanmayacaktır.

Tiflisi Tabirleri

İmam Cafer Sadık (a.s) :
   Rüyada bekar bir kızın başında taç olduğunu görmesi, evleneceğine ve eğer evliyse, kadınlar üzerinde sözü geçen bir hanımefendi olacağına; evli bir kadının başından tacının alındığını görmesi ise, kocasının başka bir kadınla evlenmek istediğine veya kocasından boşanacağına işarettir.

Allame Meclisi :

Bir taca sahip olduğunuzu görmek; bulunduğunuz konumdan daha iyi mir mevki elde edeceğinize işarettir.

İbn-i Şirin :

Taç görmek; kadınlar için kocaya, sıradan insanlar için hayra yorulur.

Başınızda altın işlemeli ya da altından bir taç olduğunu görmek; oldukça saygınlık kazanacağınıza, ancak dini konuda hassasiyetinizin azalacağına…

Kadın için yukarıdaki rüyayı görmek; makam sahibi bir erkekle evleneceğine işarettir.

Kirmani :

   Bir padişah tarafından başınıza taç koyulduğunu görmek; söz sahibi birinin vasıtasıyla muradınıza ereceğinize

Bir padişahın size taç verdiğini ve bu tacı başınıza koyduğunuzu görmek; güzel ve zengin bir kadınla evleneceğinize ve muradınıza ereceğinize

Tacın başınızdan düşüp kırıldığını görmek; eşinizi boşayacağınıza veya yakınlarınızdan birinin öleceğine

Başınızdan tacın alındığını görmek; eşinizin sizden ayrılacağına işarettir.

Çağdaş Ulema :

Altın taç görmek; kıyafete ve dış görünüme gereğinden fazla önem verdiğinize

Gümüşten veya metalden yapılmış taç görmek; bir hediye alacağınıza

Mersin ağacından yapılmış taç görmek; evleneceğinize veya bir evlilik merasimine katılacağınıza

Güllerle bezenmiş bir taca sahip olduğunuzu görmek; mutluluğa

Kemikten yapılmış taç görmek; ölümcül hastalığa

Güllerle bezenmiş altın taç görmek; hastalar için ölüme, zenginler için başarıya ve fakirler için kötü şansa işarettir.

Nablusi Rüya Tabirleri :
   Bu rüya, fazla mala, ilme ve çocuğa işarettir. Rüyayı gören kadın ise arap olmayan bir erkekle evlenmesine, erkekler için taç, kendisine nispet edilen şeyin (kendi malı olan şeyin) elinden gitmesine işarettir. Çünkü altın, erkekler için mekruh ve makbul olmayan bir şeydir.
Bir tüccar başından tacın kaldırıldığını ve indirildiğini görse elinden malı gider. Eğer tacı başına makam sahibinin koyduğunu görse, dininde hataya düşer.
Başından tacının alındığını gören melikin, mülkü elinden çıkar.
Rüyada taç, ilme ve Kur'ana delalet eder.
Çok kere rüyada taç giymek yeni bir çocuk veya şehre yahut da düşmanı kahretmeye delalet eder.
Bir kadın başında taç olduğunu görse, şeref ve saltanat sahibi yahut zengin bir kimseyle evlenmesine delalet eder.
Rüyayı gören kadın hamile ise bir erkek çocuk doğurur.
Erkek, rüyasında başında taç olduğunu görse, arap olmayan şehirlerden birisine vali tayin edilir.
Başındaki tacını düzeltmek üzere bir kimse gelse, o kimsenin dini salim olur. Böyle bir kimse gelmediyse, nail olduğu saltanatında dini fasid olur. Bazen de erkeğin başında gördüğü tacı, zengin, neşeli ve şerefli bir kadınla evlenmesine delalet eder.
Mücevheratla süslenmiş taç, sadece altın taçtan hayırlıdır. Taç, Acem mülkü, saltanat ve kişinin heybet ve azametidir.


İhya Rüya Tabirleri :
   İlme ve Kur'an-ı Kerim'e, çocuğa; Gümüş taç erkek için asalet ve saltanata, şeref ve itibara; altın taç malının eksilmesine, mekruh işlemeye, Altın ve diğer güzel taçlar kadın için evlenmeye, kocası hasta olan kadının tacını çıkarması eşinin vefat etmesine, Tacını birinin düzeltmesi dinen salim olmaya, Tacın düşmesi ve çıkarılması üzüntü ve keder getirecek gelişmelere delalet eder.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2018 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi